Jdi na obsah Jdi na menu

Školní kolo přespolního běhu na 1. stupni

20. 9. 2016

V úterý 20. 9. 2016 se na 1. stupni sportovalo. Běželo se školní kolo v přespolním běhu. Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií. Jako první na trať vyběhli prvňáčci, kteří zdolávali jedno kolo kolem hradu dlouhé asi 300 m. Zvládli to všichni, a jako první doběhl Lukáš Jakubský. Potom se za hlasitého povzbuzování prvňáků vydala na trať 2. třída. Konkurence byla vysoká, a protože už jsou to o něco starší děti, oběhly hrad dvakrát. V této kategorii byl nepřemožitelný František Nosek. Mezi třetáky zvítězil po dvou kolečkách Karel Krátký. Nakonec se na svůj běh vydala 4. a 5. třída. V této kategorii první příčku obsadil Tomáš Jakubský.

Celý závod probíhal v dobré náladě a fandilo se o 106. Kéž by stejně naladěni byli i žáci 2. stupně, které školní kolo teprve čeká. smiley