Čertovské experimenty

4. 1. 2019

Když nám přišla do školy nabídka na návštěvu Přírodovědecké fakulty UHK a programem čertovských experimentů, neváhali jsme. To musíme vidět!  Už loni to bylo fajn.

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 - na svátek svatého Mikuláše – jsme vyrazili do Hradce Králové. V autobuse si děti vylosovaly kuponky na dva programy čertovských dílen. Po příchodu na fakultu už bylo jasno. Jedna skupina vyrazila na Čertoviny – pokusy k vyzkoušení: jak zapálit svíčku na dálku, jak propíchnout balonek a neprasknout ho atd. Druhá patra absolvovala experimenty v Čertovské spižírně. Po svačině se vytvořily nové skupiny a vydaly se za Andělskou chemií a na Čertoviny pod mikroskopem.

Vzhledem k tomu, že bylo celkem hezky a děti se potřebovaly protáhnout, vyrazily ještě na procházku k soutoku. Některé žákyně tady navázaly přátelský kontakt s nutriemi.

Pak už jen do školy a na oběd. Experimenty nás zaujaly a přemýšlíme, jestli bychom si je dokázali zopakovat sami. A to ani nejsme čerti (tedy alespoň většina).

1. Müllerová