Divadelní učebnice

10. 5. 2018

Divadelní učebnice

Divadélko pro školy z Hradce Králové si pro nás tentokrát připravilo Divadelní učebnici.

Z bohatých dějin českého divadla se zaměřili na dobu po vzniku ČSR.

Potkali jsme postavy ze hry Osvobozeného divadla. Don Parola a Don Pandero se pokoušeli obklíčit padoucha z řad žáků 4. ročníku. Čapkova mloka z Války s mloky, mimo titulků novin a reklam, velmi zaujala jedna deváťačka. Ta pak vypomohla jako Eržika v Baladě pro banditu. Jonáš a Melicharová představili divadlo Semafor. Skončili jsme u Járy Cimrmanna a spolu s ním vyšetřovali ztrátu třídní knihy. (Kdopak to jen prozradil účinkujícím jména některých žáků?)

Skoro dvě hodiny smíchu a zábavy, během kterých žáci získali základní povědomí o moderním divadle, včetně totalitní cenzury.

A.Müllerová