Everest 2018

29. 8. 2018

Expedice Mt. Everest - 27.4.2018, 24. ročník

Expedice Mt. Everest letos proběhla 27.dubna. Je to již 24. ročník, kdy žáci od 5. - 9 .třídy vybíhají školní schodiště a za každý výstup do hořejšího patra se posunou o kousíček blíže k vrcholu nejvyšší hory světa. A když vyběhnou celkem 669 krát, ocitnou se na vrcholu Mt. Everestu, nejvyšší hory světa.

Akce začíná v 13 hodin a letos končila po 20 hod večer. I přes zkrácení doby akce náš nejlepší schodoběžec, Tomáš Jakubský, vystoupal školní schodiště celkem 183 krát. Což je krásný výkon.

Vrcholu hory Mt. Everest letos dosáhla Nikola Podlipná, bývalá žačka naší školy, která teď studuje na Gymnáziu v Nové Pace. Společně s našimi žáky se akce už tradičně účastní místní hasiči, kteří školní schodiště zdolávají s dýchacími přístroji.

Všem 22 žákům děkujeme za účast a za rok se budeme zase tešit :-)

Lucie Morávková