Mikulášská besídka

7. 12. 2017

6. 12. Vyrazila 1. třída na Mikulášskou besídku do Nové Paky, kterou pořádala střední pedagogická škola. Studentky si připravily pohádku  O Zlatovlásce, celý děj provázely písničky ze známé filmové pohádky.  Děti celou dobu seděly a ani nedutalysmiley Po této pohádce vyrazili na jeviště čerti, bylo jich deset a šli do čertí školy. Cvičili, počítali, četli, ale jak to tak bývá v pekle, žádná sláva to nebyla, čísla si pletli, písmena se jim schovávala a u cvičení neudělali ani čertovičkuJ Po záplavě písniček, scének, přišli zatančit andělé. Mikulášskou atmosféru přišel dokreslit sám Mikuláš se svými pomocníky, kteří přinesli dárečky pro všechny dětičky. Některé děti dostaly možnost říci básničku, či písničku.

Po Mikulášské  besídce jsme navštívili Suchardův dům, kde byla výstava betlémů. Samy děti uznaly, že vyřezat takový betlém dá určitě moc práce. Prohlédli jsme si i stálou expozici, kde děti našly loutky od zdejších řezbářů, prohlédly si harfu, 200 let starý úl a nejspíš stejně staré kolo.

Protože jsme měli ještě čas do odjezdu autobusu, prohlédli jsme si ještě vánoční trhy na střední škole gastronomie a služeb. Kluky nejvíce uchvátila dílnička obrábění dřeva a holky si rády něco namalovaly na dřevěné ozdobičkyJ.

Naše exkurze do Nové Paky s Mikulášskou besídkou se nám moc líbila, počasí nám také přálo, takže jsme se linkovým autobusem v 11.00hod. vrátili spokojeně zpět do školy na oběd.

Lenka Kupková