Ostrá – centrum řemesel – školní výlet 6. ročníku

10. 6. 2018

Naším cílem v horkém letním dni 6.6.2018 byl areál firmy Botanicus, ve kterém je vybudováno centrum řemesel.

Ráno cesta vlakem ještě ušla a my se neuvařili. Celé dopoledne bylo pod mrakem a pofukoval větřík. Nic tedy nestálo v cestě naší výzkumné výpravě do středověku. Ač se to zdá neuvěřitelné, pidipočet žáků se ještě rozdělil na dvě skupiny, pohrdl pedagogickým doprovodem, každá skupina se zmocnila jedné mapy a vyrazila do křivolakých uliček centra řemesel. Doprovodu nezbylo, než zpovzdálí monitorovat.

A bylo co zkoumat. Namátkou:výroba svíčky, ražba mincí, výroba mýdla, provazu, rýžování zlata. Každý si vybral, co ho zajímalo, a postupně utrácel grošíky, které dostal do začátku. Povinností byla samozřejmě keltská palačinka. Koho unavily uličky městečka, mohla vyrazit do nádherných zahrad a ztratit se v bludišti.

V poledne se sluníčko rozhodlo, že nám ukáže, zač je toho loket, a začalo pálit. Byli jsme rádi, že už jedeme domů, zejména proto, že první vlak byl klimatizovaný.

Domů jsme dorazili přesně včas a bez problémů. Jen jedna kuriozita: věřili byste, že se člověk může praštit do brady o železniční závoru? Já až doteď ne.

A. Müllerová

NetFirmy

Základní škola a Mateřská škola Pecka, Pecka 38 - netfirmy.czZákladní školy - netfirmy.cz

<< červen / 2018 >>