Projekt EDISON

8. 1. 2018

Mezinárodní projekt Edison podruhé na naši škole

Před dvěma lety se naši žáci měli možnost setkat během jednoho týdne s lektory z pěti zemí, kteří strávili týden v našem městečku. Ve škole vedli hodiny v anglickém jazyce, kdy dětem zábavnou formou představovali svou zemi.

Tento projekt krásně podporuje naši snahu umožnit žákům využívat anglický jazyk v reálných situacích. V minulých letech jsme pořádali výměnné pobyty a zájezdy do zahraničí, kde žáci anglický jazyk využívali v běžném hovoru při komunikaci s žáky partnerských škol a měli možnost ověřit si své dovednosti v angličtině. Projekt Edison, vedený studentskou organizací AIESEC, zachází ještě dále v tom, že se děti během jednoho týdne seznámí s osmi zeměmi, dozví se o tradicích dané země, zatančí si tradiční tance a třeba i ochutnají některý z pokrmů. Projekt Edison učí žáky respektovat odlišné zvyky a kultury.

Co nás tedy čeká? smiley

Od 5. února do 9. února 2018 nás navštíví skupina osmi studentů vysokých škol z různých zemí celého světa. Těšit se můžeme na studenty z Maroka, Peru, Indonésie, Tuniska, Ruska, Ukrajiny, Gruzie a snad i z Číny. Tito studenti budou během týdne pracovat se všemi žáky naší školy. V plánu jsou aktivity jako například prezentace fotografií a povídání o těchto zemích, seznámení se zvyky či typickými pokrmy, vyzkoušet si národní tanec a mnoho dalších. Všechny aktivity budou probíhat v anglickém jazyce. Ve středu 7. února je pořádán projektový den Global village nejen pro žáky, ale také pro širokou veřejnost.

Jsme skutečně poctěni, že se tohoto projektu můžeme zúčastnit a už se moc těšíme. Zveme Vás tímto na návštěvu v naší škole během tohoto výjimečného týdne.

Stručný program Edison 5.2. – 9.2.2018

Neděle  4.2.

Příjezd studentů do Staré Paky 15.30

Uvítání ve škole, prohlídka školy