Projekt Edison

Příspěvky

O Projektu Edison

14. 12. 2015

Projekt EDISON - termín realizace projektu na Pecce by byl: 07. 02. 2016 - 14. 02. 2016 - projekt EDISON v praxi funguje tak, že přijede skupina cca 8 studentů z nejrůznějších zemí světa do České republiky a stráví týden na konkrétní škole.

Dopis rodičům

20. 12. 2015

Vážení a milí rodiče,

jmenuji se Lucie Moravová a jsem studentkou Univerzity Nisa. V současné době vedu projekt EDISON ve studentské organizaci AIESEC Liberec, v rámci kterého je pro Základní školu Pecka poskytnuta možnost zúčastnit se ho.

Přípravy na projekt Edison na peckovské škole v plném proudu

22. 12. 2015

Únor se blíží, a proto se pilně připravujeme na návštěvu devíti lektorů ze sedmi zemí celého světa, kteří k nám přijedou, aby žákům naší školy vyprávěli o životě ve své zemi, seznámili je se zvyky, typickými pokrmy či tanci. Díky studentské organizaci Aiesec, která projekt Edison organizuje, nás navštíví studenti vysokých škol z Číny, Indonésie, Brazílie, Gruzie a dalších zemí.

Vizitky stážistů

23. 1. 2016

Stážisté natočili krátká videa o sobě a o tom, proč by chtěli být účastníky projektu EDISON.

Stážisté dorazili do Pecky

7. 2. 2016

Projekt Edison zahájen. Stážisté přijeli do Pecky a ubytovali se v rodinách našich žáků.

První den s Edisonem

8. 2. 2016

Jak vypadal 1. den stážistů ve škole?

Co se dělo v úterý

9. 2. 2016

Druhý den probíhal v podobném duchu jako pondělí, žáci se od stážistů dozvídali další zajímavosti o jejich zemích. Odpoledne proběhlo sportovní klání.

Středa v duchu Global Village

11. 2. 2016

Každá země představila, co je pro ni charakteristické.

Čtvrteční program pro stážisty

11. 2. 2016

Karta se obrátila. Naše děti cizince seznámily s tím, jaké jsou u nás tradice, co je baví. Došlo i na módní přehlídku a učení českých slovíček.

Rozloučení - konec projektu Edison

14. 2. 2016

Poslední den stážistů ve škole