Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 9. Slavnostní zahájení školního roku

Nový školní rok

V pondělí 1. září začal další školní rok. Sto tři dětí, paní starostka, paní ředitelka, 12 pedagogů, pan školník, 2 paní uklízečky, paní hospodářka, 3 paní kuchařky a rodiče prvňáčků a nových žáků - ti všichni se v 8 hodin sešli v tělocvičně naší školy. Pochmurné počasí z konce prázdnin totiž trvalo, a tak jsme nechtěli riskovat, že bychom na hřišti, kde většinou začínáme, zmokli.
Po hymně a úvodním slově paní ředitelky se pozornost přenesla na děti. Nejprve třídní učitelé přivítali do svých tříd nové žáky. První den ale patří hlavně prvňáčkům a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Paní třídní učitelka každého přivítala a předala důležitou věc - obrázek, podle kterého si pozná své místo ve třídě a v šatně, učebnice, sešity a spoustu nových věcí, které na něho čekají ve třídě. Kytičkou ho přivítal deváťák a vzal ho pod svá ochranná křídla.  A protože nejstarších žáků je málo, měli hned napoprvé plné ruce práce, každý vedl dva prvňáky. Společně s rodiči pak odešli do třídy, kde se dověděli to nejdůležitější pro nadcházející dny. Deváťáci, stejně jako zbývající žáci, se odebrali do své třídy. S třídními učiteli si popovídali o prázdninových zážitcích a samozřejmě probrali i nezbytnosti týkající se příštích deseti měsíců.
V letošním školním roce do naší školy chodí 9 dětí z Borovnice a Borovničky. Pro tyto děti jezdí zvláštní školní autobus společnosti AD-Zikmund. Ráno je přiveze a odpoledne v 15 hodin zase odveze.
Děti a jejich rodiče se mohou těšit na pestrou škálu aktivit, které pro ně připravujeme. Exkurze, výlety, projektové dny, vánoční a velikonoční dílny, turistické dny, lyžařský kurz, plavání. Pokračovat budeme i v projektu Živá škola, zaměřeného mj. na ekologii či praktické využití angličtiny. Rodiče se mohou na své ratolesti přijít podívat ve dnech otevřených dveří. Škola je především vzdělávací instituce, na což samozřejmě nezapomínáme.

Klidný a pohodový školní rok!

Učitelé ZŠ