Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt Živá škola

3. 5. 2015

 

Živá škola – projekt spolufinancovaný ESF a státním rozpočtem České republiky

Posledním únorovým dnem skončila naše práce na projektu Živá škola. Tento projekt zahrnoval několik postupně realizovaných klíčových aktivit.

V průběhu projektu proběhlo celkem devět anglických dopolední. V jejich rámci žáci celé školy pracovali na různých tématech v angličtině v souladu se svojí úrovní znalosti jazyka. Vyučující se na tato dopoledne připravovali pravidelně v intenzivních kurzech angličtiny. Tyto kurzy umožnili i neangličtinářům vést anglické dopoledne s dětmi v anglickém jazyce.

Žáci naší školy se zúčastnili pěti ekologických pobytů v ekocentru Oldřichov v Hájích. Tady načerpali nejen spoustu zkušeností, ale i námětů na hry a získali velké množství poznatků o přírodě.

Členové realizačního týmu pak absolvovali tři ekologická školení na Pálavě, na Jizerce a v NP Podyjí a excentru Lipka v Brně. Školení vedli lektoři jednotlivých ekocenter a byla zaměřena na vhodné aktivity při ekologické výchově. Zároveň jsme získali množství inspirace pro další úpravy školní zahrady. Součástí ekoškolení bylo i seznámení s danou chráněnou lokalitou

Důležitou částí projektu byly naše interaktivní chodby. Chodby 1. i 2. stupně prošly velkou proměnou. V nově vymalovaných prostorách se pravidelně objevují úkoly a kvízy pro žáky a na pracovních pultech didaktické hry.

Postupně jsme realizovali přibližně padesát přírodovědných díleni pro žáky prvního i druhého stupně. Byly určeny zájemcům o nabízená témata a měly posílit zájem žáků o přírodovědné předměty.

Projekt nám umožnil další posun směřování naší školy k ekologické výchově a pomohl nám proměnit i prostředí školy a rozšířit naše doplňkové aktivity.

A. Müllerová