Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet 7. ročníku do Prahy

6. 6. 2015

Středa 3. 6. 2015 byla dnem našeho výletu do Prahy s cílem částečně prozkoumat Pražský hrad. V hojném počtu 7 žáků jsme se sešli na autobusovém nádraží v Nové Pace. Kupodivu nám přály nejen autobusy, ale i počasí. Všude dojeli včas, nic nám neujelo a byl nádherný slunečný den.

Z Černého mostu jsme se Metrem s přestupem na stanici Muzeum přesunuli na stanici Hradčanská a odtud jsme kolem Lvího dvora vstoupili do areálu Pražského hradu. Tady jsme zahájili náš průzkum. Probojovali jsme se davy Asijců do přeplněné Svatovítské katedrály. Prošli jsme baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a starý královský palác s Vladislavským sálem.

Z Hradu jsme pak Nerudovou ulicí zamířili ke Karlovu mostu a odtud na Staroměstské náměstí. Potom jsme už přešli k Václavskému náměstí na stanici metra Můstek.

Na Černém mostě jsme hravě našli správné nástupiště a nasedli do prázdného autobusu. Tím pohoda ovšem skončila. V Jičíně nám řidič oznámil, že dál nepojede a my musíme čekat na náhradní autobus. Když jsme se po hodině dočkali, uvízli jsme v dopravní zácpě u Robous kvůli dopravní nehodě. Do Nové Paky jsme dorazili vyčerpaní o hodinu a půl později než bylo v plánu.  Nebýt autobusových hrátek, tak jsme si výlet užili.

A.Müllerová