Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mirakulum

18. 6. 2016

Školní výlet Mirakulum Milovice  - 5.třída

 

Pátek 27. května jsme si opravdu užili. Děti z 5. třídy jely na školní výlet do zábavně-naučného parku Mirakulum v Milovicích. Vyzkoušely svoje dovednosti, obratnost, šikovnost i znalosti. Téměř všichni se zhoupli na dvacetimetrové houpačce, vyzkoušeli lanové centrum, bludiště – byli jsme rádi, že jsme našli východ, protože bludiště tvořil živý plot přibližně 2 metry vysoký. V podzemních chodbách jsme navlékli čelovky, abychom se neztratili.

 Velice zajímavá a poučná byla lesní stezka, kde děti mohly vyzkoušet skok do dálky a změřit svoje výkony se skoky zvířátek. Většina dětí skákala jako zajiíc nebo liška. Dověděli jsme se o stáří stromů, tvrdosti  dřeva, o recyklaci odpadů, o tom, jak dlouho trvá, než se nějaký předmět, který v přírodě odhodíme, rozloží, a zda se vůbec rozloží.

Velice se nám líbila kontaktní zoo, děti si užily spoustu legrace v ohradě s kozičkami. Za nabízenými větvičkami nám kozičky lezly málem až na hlavu. Ve voliérách jsme pozorovali veverku, jezevce, lišku a mnoho dalších zvířátek. Prohlédli jsme si také bylinkové zahrádky.

Vedle poučného jsme zažili také nějaký ten adrenalin. V areálu tankodromu v Milovicích, který s Mirakulem sousedí, jsme se projeli na BVP. Patnáctiminutová projížďka byla opravdovým zážitkem a také zkouškou, co vydrží náš žaludek. Všichni jsme to zvládli na výbornou.  I přes vytřeštěné oči, uječený hlas a sliby typu  - já už budu hodný, maminko – bychom jeli ještě jednou. Ale bohužel, to až někdy příště….

Přálo nám i sluníčko, byl  to prostě báječný den, na který budeme dlouho vzpomínat…..

                                                                                                                  Monika Rejlová