Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasování na čtenáře

18. 6. 2016

Pasování na čtenáře

Už je tu skoro konec školního roku a naši prvňáčkové se seznámili se všemi písmenky. Proto se všichni mohli zúčastnit slavnostního pasování na čtenáře, které proběhlo 25. 5. 2016 v sálu Městyse Pecky.

Na začátku jsme přivítali královnu Písmenkového království, která se na děti přišla podívat a měla zhodnotit, zda jsou všichni hodni pasování.

Děti se nejen královně, ale i rodičům, prarodičům, či známým pochlubily svým krátkým programem. Úvodní veselé přitančení na písničku Já, s písničkou jdu jako ptáček odstartovalo sled básniček, vešovaných hraných pohádek, tanečku /ten si děti samy vymyslely a nacvičily/, rozpočítadel, písniček na flétničky až po hádanky.

Každý přečetl kousek hádanky, nebo celou hádanku a diváci měli hádat, co je to. S radostí musím napsat, že všechny hádanky byly zdárně přečteny a uhodnutysmiley.

Pak se slova ujala královna Písmenkového království, pochválila děti za pěkné uvítání a uznala, že všichni si zaslouží být pasováni na čtenáře.

Musely však slíbit, že se budou chovat ke knížkám s úctou a že je budou chránit. Slib za všechny přítomné děti přečetla Zuzka Drábková, svůj slib pak všichni potvrdili svým podpisem.

Pak královna přistoupila k pasování. Jeden po druhém poklekli před královnou a ta je svým mečem pasovala na čtenáře, každému připla stužku a darovala průkazku do knihovny. Následně dětem pogratulovala paní starostka Hana Štěrbová a předala jim drobné odměny a hlavně první knížku, kterou si budou moci přečíst hned po slabikáři. Děti přijaly gratulaci i od třídní učitelky, od které dostaly čtenářský deníček se zapsanou první knihou /Slabikářem/, do deníčku si pak budou moci zapisovat všechny další knihy, které přečtou.

Všem dětem přejeme příjemné chvíle nad knihousmiley.

Ráda bych poděkovala za spolupráci na přípravách a průběhu slavnostního dne paní knihovnici Lence Knapové /královna/ jejím pomocnicím Janě Knapové a Kristýně Pavlové /žákyně ZŠ/, paní starostce Haně Štěrbové a p. uč. Šárce Vítové.

                                                                            tř. uč. Lenka Kupková