Jdi na obsah Jdi na menu
 


První den s Edisonem

9. 2. 2016

1., 2. třída

 

BRAZÍLIE

Leti dětem ukázala obrázky z Brazílie, z flóry a fauny.

Seznámila děti s národními pokrmy (sladkosti, rýže, fazole,…)

Zaměřila se na karneval, ukázala postavičky z jejich tradičního folkloru, děti si je mohly namalovat (bojbumba - barevný býk, eurupira - chlapeček s červenými vlasy, cuca - krokodýl).

Zkusily si i typický brazilský tanec.

 

ČÍNA

Jared nám na videu ukázal svoji zemi, hlavní město Peking, nejvyšší hory. Ukázal dětem různé druhy jídel, poukázal na rozdíl mezi čínským a českým knedlíkem (náš přirovnal k chlebu).

Děti si vyzkoušely část bojového umění KUNG - FU. Děti se dozvěděly např. jak se řekne ahoj - ný - hau.

Na závěr se děti s Jaredem vyfotografovaly.

 

GRUZIE

Medea nás seznámila se svojí zemí - Gruzií (hlavní město Tbilisi, pohoří, jídlo, typické oděvy, tance,…)

Naučila děti pozdravy v jejím rodném jazyce (ahoj - kamanžoba, na shledanou - nachvamdis, miluji tě  - me šen michvachard, matka - deda, táta - mama). Děti si vyzkoušely s Medeou dva krátké národní tance.

 

3., 4. třída

 

ČÍNA

Caron nám ve své prezentaci představila svoji zemi, na obrázcích ukázala typickou čínskou módu, jídlo a budovy. Povídala o velké čínské zdi. Nakonec si děti vyzkoušely oční cviky pro unavené oči z počítačů a ze čtení.

 

GRUZIE

Medea děti zaujala gruzijskou abecedou, podle níž si napsali dobrovolníci svá jména. V prezentaci ukázala snímky z nejkrásnějších míst v Gruzii, popsala dětem vlajku, ukázala gruzijskou měnu a naučila je pár gruzijských slovíček. Nakonec Medea pustila dětem gruzijské písně a společně jsme si zatancovali typický gruzijský tanec.

Brazilie

Leti dětem ukázala přírodní krásy Brazilie, povídala o fauně a flóře a především o karnevalu. Děti si zatancovaly brazilský tanec, který se tancuje na karnevalech, zeptaly se na několik otázek a nakresliliy karnevalovou masku.

 

5. třída

 

GRUZIE

Tina dětem představila svoji zemi, ukázala jim mapu, obrázky hlavního města, národní speciality. Pustila nám svoje vlastní video, kde její maminka hrála na kytaru a Tina zpívala. Některá slova jsme si řekli česky, anglicky a gruzínsky. Nejvíce se dětem líbila ukázka gruzínského národního tance. Nejprve jsme my Tinu naučili mazurku a ona nás potom jejich tanec. Všichni jsme se zapojili, ale dobře ho zvládli jen někteří z nás, protože je opravdu náročný  a ještě poměrně rychlý.

 

EGYPT

Nou nám představila svoji zemi prezentací o historii i současnosti Egypta. Děti měly spoustu otázek týkajících se nejen Egypta, ale i její osoby. Ptaly se jí, jestli byla v Cheopsově pyramidě, jestli jela na velbloudovi, jestli se potápěla v Rudém moři. A na základě těchto odpovědí jim ukázala fotografie a videa z jejích aktivit.

 

6. třída

Šestá a sedmá třída měla výuku s lektorkou z Indonésie – nejprve se představili a pak si prohlédli fotografie přírody v Indonésii.

Lektor z Číny je naučil krátké cvičení pro uklidnění mysli a odehnání zlých vlivů. Povídali si o symbolu draka v porovnání se symbolem, který se objevuje v českých pohádkách. Viděli fotografie pořízené při různých oslavách během roku. Porovnali také třeba i dobu vyučování ve školách. Což bylo pro žáky zajímavé, neboť oni končí výuku kolem 6. hodiny večer. Shrnuli jsme to větičkou: We are lucky to have shorter school timetable time.

Poslední hodinu měli s lektorkou z Gruzie. 

zahajeni1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zahajeni2.jpg

pondeli-1.-2.-trida.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

pondeli-5.-trida.jpg

 

 

 

 

 

 

 

pondeli-7.-trida.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pondeli-8.-9.-trida.jpg

 

 

 

 

 

 

 

pondeli-kaj.jpg