Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní výlet 5. třídy

18. 6. 2016

Exkurze IQLANDIA Liberec  - 5. třída

V pátek 10. června jsme vyjeli poznávat vědu a techniku, přírodní jevy do IQLANDIE v Liberci. V 8 hod jsme se sešli na nádraží ve Staré Pace, odkud jsme se rychlíkem vydali na dobrodružnou cestu. Naše objevování začalo v planetáriu filmem Noční obloha na jaře a Úsvit dinosaurů.

Potom jsme prozkoumávali jednotlivá patra.  Vyzkoušeli jsme  složení 3D hlavolamů, prošli jsme bytem úplné tmy, kde jsme poznali, jak se cítí nevidomí lidé. Zažili jsme výcvik kosmonautů v přístroji Gyros, poznali jsem, jak máme velkou sílu. Pomocí páky jsme zvedli automobil zn. Fabia. Velice se nám líbilo v expozici Člověk, kde jsme si změřili puls, krevní tlak, vyzkoušeli jsme si operaci pomocí kamery, změřili jsme si vitální kapacitu plic a nakonec jsme silou své mysli posouvali kuličku od jednoho hráče k druhému.

Největším překvapením pro nás byl mluvící robot, který správně odpovídal na naše otázky typu kolik nám je let, jakou barvu trička mám na sobě, odkud jsme, zda umí vyjmenovaná slova, jestli umí tančit, zda nám zazpívá písničku. Závěrem se rozloučil vtipem a pochvalou, že jsme zvídaví a naše otázky jsou smysluplné.

Nikomu z nás se domů nechtělo, ale nezbylo nám nic jiného, protože na nás čekal vlak směr Stará Paka. Všichni jsme si slíbili, že se do IQLANDIE  ještě vrátíme a vyzkoušíme to, co jsme nestihli …..

                                                     Monika Rejlová,  Šárka Hobelová