Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní zahájení školního roku

13. 9. 2015

 Hola, hola, škola volá!

Tuto větu děti slyšely ke konci prázdnin jistě často. A hle, srpen se přehoupl a bylo tu 1. září 2015. Opět se sešly všechny děti peckovské školy v 8 hodin na školním hřišti na slavnostní zahájení školního roku. Mezi dětmi letos přibyla spousta nových žáků, kteří byli přivítáni svými třídními učiteli kytičkou.

Nejprve žáky i učitele přivítala paní ředitelka, popřála všem úspěšný a spokojený školní rok a sdělila několik informací o průběhu následujících měsíců. Slovo dostala také paní starostka, která též všem popřála, aby se jim ve škole líbilo a dařilo.

Po úvodních slovech paní učitelka z 1. třídy a paní ředitelka přivítaly naše prvňáčky, kteří přišli nadšení a plní očekávání. Letos se sešel opravdu silný ročník, 21 prvňáčků. Každý z nich dostal na krk sluníčko jako vstupenku do 1. třídy, na které měli svoji novou značku. Poté dostali kytičku od žáků 9. třídy a ti je následně odvedli slavnostním špalírem až do 1. třídy. U dveří třídy děti silným fouknutím odemkly zámek a mohly vejít a najít svoji značku. Třída se rázem zaplnila nejen prvňáčky, ale i rodiči a prarodiči.

Děti ve třídě uvítala sluníčka, která jim sdělila, že se budou učit číst, psát, počítat, malovat, zpívat, cvičit a poznávat svět. Pak se děti pochlubily, co už všechno umí. Neostýchaly se a úspěšně poznávaly geometrické tvary, přiřazovaly obrázky ke správným číslům, zazněly i básničky a písničky, zazněla dokonce písnička: Sluníčko, sluníčko. Pak se všechny děti vydaly hledat po třídě paprsky se svými jmény, někdo paprsek našel sám, někdo s pomocí a společně vytvořily krásné velké sluníčko s 21 paprsky. Za odměnu se děti pustily do svého prvního úkolu, vybarvování obrázků známé pohádky. Mezitím rodiče obdrželi nejdůležitější informace o škole. Následovala prohlídka školní družiny a šatny a tím 1. den prvňáčků ve škole úspěšně skončil. Děti dostaly také dárky v podobě balíčků se školními potřebami od firmy, která dodává Ovoce do škol a balíček z krajského úřadu, těmto jménem dětí a rodičů děkujeme.

Přejeme nejen prvňáčkům, ale všem žákům naší školy, aby se jim ve škole líbilo a dařilo, aby si našli dobré kamarády, aby se každý den do školy těšili a přicházeli s usměvavou tváří.

                                                                                      Lenka Kupková