Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den 1. třídy

20. 9. 2015

Turistický den v 1. třídě aneb Výšlap na Krkonošskou vyhlídku a zpět

17. září 2015 se 21 prvňáčků vydalo po svačince se svou třídní učitelkou na svůj první turistický výlet. Boty na nohy, batůžky na záda a můžeme vyrazit. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a nepršelo.

První kroky vedly směrem k hradu, nešli jsme však na hrad, ale opačným směrem. Po modré značce jsme lesní cestou vystoupali až na Krkonošskou vyhlídku. Odtud jsme se mohli kochat krásným jasným pohledem na Krkonoše. Děti samy poznaly, kde je Sněžka nebo Černá hora.

Po svačince a krátkém odpočinku jsme se vydali zpět. Nešli jsme však zpět po modré značce. Děti se proměnily v detektivy a hledaly společně žlutou značku, po které jsme měli dojít až ke škole. Kousek jsme šli podél lesa, pak se před námi objevila vesnice Horní Javoří a tam děti našly žlutou značku, která nás zavedla lesem zpět.

Děti šlapaly statečně a většinou s lehkostí, sbíraly různé rostlinky, houby, klacíky, šišky, kaštánky … zkrátka vše, co by se dalo využít ke stavění lesních domečků. Domečky jsme si opravdu postavili a musím říct, že se dětem velice povedly.

Do školy jsme dorazili kolem dvanácté hodiny, byl to správný čas zasednout ke stolu na svíčkovou s knedlíkem. Ta byla dobrá! Děti ještě dostaly za odměnu diplom Za výšlap na Krkonošskou vyhlídku a zpět. Výletu zdar! A těšíme se na další krásné kilometrysmiley.

Lenka Kupková

fotografie