Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěch na Novopackém slavíčkovi

14. 5. 2016

 

Již 21. ročník soutěže Novopacký slavíček proběhl v aule Novopackého gymnázia 6. dubna 2016. Účast na tomto klání nebyla malá, soutěže se zúčastnilo 240 zpěváků a zpěvaček. Ti přijeli ze všech koutů naší republiky. Nechyběli ani zástupci ze sousedního Polska. Každý ze soutěžících zazpíval dvě písně, jednu lidovou a jednu umělou. Ale pěkně popořádku.

Po slavnostních projevech zazpíval dívčí pěvecký sbor Amabile. První písnička byla znělka soutěže s názvem Novopacký slavíček, kterou před lety této soutěži věnoval profesor Milan Uherek. Dále zazněla úvodní píseň k nové české filmové pohádce s názvem Řachanda. A právě tuto píseň nazpíval sbor Amabile se sólistkou Evou Matějovskou.

Pak už začalo samotné klání, kdy byli soutěžící rozděleni do několika kategorií a jejich pěvecké výkony hodnotila odborná porota. V kategorii soutěžích 8. a 9.tříd naši základní školu reprezentovala žákyně 9. třídy Dáša Zeleňáková. Za vlastního doprovodu na kytaru zazpívala lidovou píseň Hruška a umělou píseň od Čechomoru Zombie. A nevedla si vůbec špatně. Ve své kategorii obsadila z 25 soutěžících krásné druhé místo. Ještě jednou moc velké blahopřání.

                                                                                        I.Š.