Jdi na obsah Jdi na menu
 


Besedy v knihovně

9. 12. 2016

Besedy v knihovně

Čvrťáci a páťáci se zúčastnili dvou krásných besed pořádaných knihovnou v Pecce.
První se uskutečnila 21. listopadu 2016 a měla název Eva a kniha poznání, stejně jako knížka od Dany Beranové. Regionální spisovatelka vtáhla děti čtením z knížky a pokládáním otázek do děje, kde hlavními hrdinkami jsou dvě sestry, které zůstanou po autonehodě sami v lese a postupně poznávají život jednotlivých lesních stvořeních a fantasie. Této besedy se poté zúčastnili i šesťáci. Aktivně se zapojovali do diskuse, zodpovídali různé otázky týkající se nejen děje a ti nejaktivnější obdrželi knížku s autorčiným věnováním.
Druhá se uskutečnila 1. prosince 2016 s názvem Julie mezi slovy a vedla ji spisovatelka a scénáristka Petra Dvořáková. Měli možnost se ztotožnit s hlavní hrdinkou Julií, která slovními hrátkami děti seznamovala se svojí rodinou. Jaké to je žít v rozvedené rodině, mít další nevlastní sourozence, přestěhovat se z velkého města na vesnici a zžít se s novou životní partnerkou jejího tatínka. Julie vysvětluje slova, která používají dospělí a vede děti k zamyšlení, jaký mají slova význam a jak je správně používat.
Děti obě dvě besedy velmi bavily. Odpovídaly na otázky, soutěžily a rády si s paní Dvořákovou povídaly i o jejím seriálu vysílaném Českou televizí.
                                                                                                                                           Lea Cilerová