Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budiž světlo!

9. 12. 2016

Projektový den – Budiž světlo !- 2. stupeň

 

   Ve středu 30. listopadu nepůjde ve škole proud. Tuto informaci jsme se rozhodli využít ve svůj prospěch a zkusili jsme si udělat den bez elektřiny.

   Ráno jsme se sešli na přehlídce svítítek. Každý měl nějakou baterku, lucerničku nebo lampičku. Dva exempláře byly dokonce vlastní výroby.

   Pak následovala elektrošou. Pan učitel ve fyzice ukázal žákům elektrický oblouk a pak už bez přívodu proudu se stal hvězdou stařičký Van de Grafův generátor. Blýskal pěkně a pěkně uměl štípnout.

   V další části se žáci rozdělili do čtyř rozlosovaných skupin, důkladně se označili barevným obrázkem na čele a rozběhli se po jednotlivých badatelských stanovištích. Výzkumnými tématy byly: Světlo v literatuře, Světlo v dějinách, Kdo umí sám svítit, Kam si schovat elektrickou energii.

   Posledním programem ve škole pak byl Život bez světla. V tělocvičně si zástupci skupin vyzkoušeli překážkovou dráhu poslepu jen podle navigace vodiče.

   Z tělocvičny jsme se operativně přesunuli do sálu v budově městyse na besedu s policií. Kromě důležitých informací a odpovědí na dotazy byly velice pěkné instruktážní filmy.

No a pak rychle domů na oběd.

 

Alena Müllerová