Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na ně ...?

9. 12. 2016

Jak na ně ...?

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 ZŠ a MŠ Pecka ve spolupráci s PPP Jičín uspořádala besedu na téma: Jak na ně..?

Paní psycholožky z Pedagogicko-psychologické poradny odpovídaly na dotazy přítomných učitelů a rodičů dětí z MŠ i ZŠ.

Dozvěděli jsme se např.: Co dělat, když se dítě rádo vzteká na veřejnosti? - Odejít s ním někam, kde nebude mít diváky a pak počkat až se uklidní, teprve pak si můžete o chování promluvit. Při vztekání dítě stejně nic nevnímá. Jak nastavit denní režim, aby dítě spolupracovalo? - Denní plán vypracujeme společně. Jak na dítě, které ubližuje ostatním, nebo třeba hází předměty ? - Nejprve ho upozorníme, že se kostičkou nehází, když pokračuje, zarazíme ručičku, která chtěla házet. Učíme děti se omluvit. Jak naučit dítě prohrávat? -  Utužujeme ho již doma, nenecháváme ho vždy vyhrát, když se zlobí, ujistíme ho, že ho chápeme, ale že se to třeba příště povede lépe. Jak odnaučit závislost na mamince při uspávání? - Vytvoříme si rituál, jednu pohádku, pusu a dobrou noc a odcházíme. Když dítě stále pochoduje, trpělivě ho vracíme zpět do postele, ale už s ním nerozvádíme žádné hovory.

 To byla jen malá ukázka otázek, které na besedě padly. Určitě jsme z besedy všichni odešli obohaceni o cenné rady ve výchově našich drobečků.  Na závěr paní psycholožky zdůraznily, že neexistuje jedno obecné pravidlo na všechny děti, důležitý je také vzor chování  rodičů, důslednost u dohodnutých činností a hlavně trpělivý přístup při řešení konfliktů, bez zbytečného křiku. I konflikty děti utváří, vždyť chybami se člověk učí.

Hodně úspěchů při výchově Vašich dětí.

Kdo se na tuto besedu nemohl dostavit, bude mít možnost ještě po Novém roce, kdy se bude konat další díl besed Jak na ně?

Lenka Kupková