Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turistický den 3., 5. tř. - safari

19. 6. 2017

Turistický den 3. a 5. třídy

        Ve středu 12. dubna se žáci 3.a 5. třídy vydali na netradiční turistický den do Dvora Králové.  Zoologická zahrada zde pořádala naučnou stezku SAFARI PO SAFARI, letos zaměřenou na plazy.

       Před sedmou hodinou jsme se sešli na náměstí a vyrazili jsme autobusem do Dvora Králové. Vystoupili jsme přímo u zoo a po zaplacení startovného, které bylo symbolických 20 korun, jsme se vydali na procházku po zoologické zahradě. Trasu jsme si mohli zvolit kudy jsme chtěli, ale museli jsme najít 5 stanovišť a zodpovědět deset otázek. Odpovědi na otázky nebyly těžké, zjistili jsme je po přečtení letáčku na stanovišti a zaznamenali na kartičku. Letos se otázky týkaly plazů- želv, hadů a ještěrek. Vycházku po zoo jsme samozřejmě doplnili i nezbytným nákupem suvenýrů a návštěvou dětských hřišť v areálu zahrady.

      Po vyplnění kartičky jsme se vrátili ke startu, kde byly odpovědi zkontrolovány - všechny správně, hurááá. Za odměnu dostal každý pohled safari a časopis o zvířatech.

     Nakonec jsme si na připraveném ohništi opekli uzeninu, kterou nám darovali rodiče jedné z žákyň. Ještě jednou moc děkujeme.

     I přes nepřízeň počasí, byla celkem zima a stále poprchávalo, se turistický den dětem moc líbil.  Rády by se na podobnou vycházku vypravily i příští rok.

                                                                                       Jana Morávková