Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. třída - interaktivní pomůcky ve školce

3. 1. 2020

V pátek 18.10. jsme byli pozváni do mateřské školy, kde nám paní učitelky připravily ukázku práce s novými interaktivními pomůckami, které ve školce mají.

Bylo připraveno sedm stanovišť, na každém z nich děti dostaly instrukce, jak úkol splnit. Pak se děti rozdělily do trojic a vydaly se prozkoumávat novinky z technického světa. Na dvou stanovištích byly mluvící skřipce, na kterých byly namluveny úkoly pro děti. Děti manipulovaly se skřipci samy podle svého tempa. Pak podle poslechu sestavovaly básničku, řadily skřipce správně za sebe.  Pak ovládaly programovací berušky. Když berušky správně naprogramovaly, mohla dojet na správné místo (obrázek). Práci si děti vyzkoušely také na tabletu, kde doplňovaly, malovaly, hádaly. Na malém tabletu řešily úkoly na pravolevou orientaci, nebo na roční období. Fascinující byl pro děti mikroskop, kterým mohly prozkoumávat plástev se včelou, kytičky i lístečky. Lístečky si frotáží probádaly i na papíře. Ve školce jsme strávili obohacující dvě hodiny, děti si odnesly spoustu zážitků a nových poznatků, děkujemesmiley

                                                                                                                       L.Kupková