Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. třída v Myší díře

5. 7. 2020

1. třída v Myší díře

Turistický den 1. třídy se uskutečnil ve čtvrtek 25. 6. 2020. Děti si po svačince nasadily batohy na záda a vyrazil směr Červený kříž.  Nejdříve jsme prošli kolem koupaliště a pak se cesta zatočila doprava po zelené značce. Cesta vedla lesem, takže nám velké horko nebylo, i když slunce zdatně svítilo. Po chvíli jsme zastavili na první občerstvovací zastávce. Cesta se klikatila dále lesem, dostali jsme se až k Myší díře, kde jsme vydatně posvačili. Nad Myší dírou jsme si zahráli na hledače pokladů a poklad jsme také našli v podobě čokoládových mincí. K tomu děti našly spoustu hub. Při pohledu na hodinky jsme zjistili, že k Červenému kříži nemůžeme dojít, protože bychom se nevrátili včas na oběd do školy. Proto jsme se rozhodli otočit naše kroky zpět a vydat se rovnou za nosem, po neznačené cestě lesem a loukami kolem kraviček, až jsme se ocitli ve Lhotě. Trochu jsme si zaskotačili na místním hřišti a pak jsme se trochu zmoženi vraceli do školy na oběd, který jsme s přehledem stihli J. Děti šlapaly statečně, jsou to zkušení výletníci J.  Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tuJ.

 

                                                                                              Lenka Kupková