Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobusem, vlakem nebo pěškobusem?

2. 7. 2018

Nemohli jsme si vybrat, tak se první třída rozhodla, že si 27. 6. přivstane a brzy ráno pojede na tajný výlet. Vyrazili jsme v 6.44 autobusem do Staré Paky. Pomalým přesunem jsme se ocitli na vlakovém nádraží. Tam jsme sice hodinu čekali, ale nevadilo nám to. Zkrátili jsme si čas hrami a prozkoumáváním nádraží.  V 8.33 zapískala píšťalka a osm prvňáčku se rozjelo vláčkem do stanice Borovnička. Cesta byla úžasná a překvapující, bylo k vidění tolik zvířátek. Vystoupili jsme na malinké zastávce v Borovničce, zase si děti rozdaly mapy, aby mohly sledovat cestu a začali jsme hledat zelenou turistickou značku. Nebylo těžké ji najít a tak jsme se vydali rovnou za nosem do Pecky, která byla vzdálena asi 5,5km. Cesta se klikatila lesem, což se dětem líbilo. Děti trhaly borůvky, až měly pusinky celé modré. V půli cesty byla zastávka Červený kříž, na tomto tajemném místě si děti postavily domečky, nasvačily se a poslechly si jednu napínavou legendu o místní hospodě plné loupežníků, která se i s nimi propadla do místního močálu. Pak už naše kroky zamířily dál. Cesta nás zavedla na louku nad Lhotou a my kolem kraviček sestoupili na silnici ve Lhotě. Odtud to už byl jen skok do školy. Děti si cestu užily, trochu se unavily, ale nejvíc se těšily na oběd - na krupicovou kaši, někteří si přidali i třikrát a ani nedutalismiley

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tusmiley

                                                                               Lenka Kupková