Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bronzoví florbalisté z naší školy

11. 3. 2019

Dne 12. února se výběr našich žáků ze 4. a 5. třídy zúčastnil okrskového turnaje ve florbalu smíšené kategorie a krom desítky sportovců nás doprovázely i tři roztleskávačky.

Náš systém střídajících trojic se výborným způsobem osvědčil – hráči se skvělým způsobem doplňovali a byli nasazováni do hry přesně v momentě, kdy byla předchozí trojka již unavena. A bylo se čím unavit!
 

  • Už první zápas s pořadateli ze ZŠ Komenského ukázal, že tentokrát jsme rozhodně nepřijeli jen do počtu a ve strhujícím duelu jsme s jasnou převahou zvítězili výsledkem 5:3.
  • V zápase proti ZŠ Husitská jsme měli zprvu štěstěnu také na své straně, ale několika rychlými góly soupeře jsme přišli o náskok. Přesto jsme ale nepřestali bojovat a přesně jednu sekundu (!) před koncem zápasu jsme vstřelili branku a srovnali na neuvěřitelných 6:6.
  • Zápas se Starou Pakou byl opět velmi napínavý, nicméně zde nám štěstěna ukázala i svou odvrácenou stranu a po líté řeži jsme podlehli 2:4.
  • Již tradičně poslední zápas proti Lázním Bělohrad nás opět zastihl ve výborné formě a za obrovského skandování diváků a přihlížejících jsme udrželi svůj náskok zakončený vítězstvím 3:2.

 

Bodově vzato jsme se díky zisku 7mi bodů umístili na děleném druhém místě, avšak do okresního kola mohli postoupit pouze dva týmy a tak jsme v rozdílu vstřelených branek sestoupili na třetí místo (tedy „bronzová medaile“) vůči postupující Staré Pace a ZŠ Husitská.

Všem našim žákům 4. a 5. třídy patří obrovská pochvala za prvotřídní sportovní výkony, nasazení a férovost. Těšíme se na další sportovní akce a zároveň oceňujeme i naše roztleskávačky.

                                                                                                              Marek Fanta