Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budoucnost našich deváťáků

5. 7. 2020

Budoucnost našich deváťáků

         Ani v průběhu distanční výuky se nezměnilo to, že žáci devátého ročníku konali přijímací zkoušky. Na všech školách, kam se hlásili, to byla zkouška jednotná. Vzhledem k situaci měli žáci k dispozici pouze jeden termín, nikoli dva jako obvykle. Zároveň mezi nimi panovala nejistota ohledně přípravy ke zkouškám a celého průběhu přijímacího řízení.

Naše škola využila možnosti začít s přípravou žáků od 11. 5. 2020. Nevolili jsme přípravu jenom dva nebo tři dny v týdnu, ale po rozsáhlé diskuzi jsme pro žáky připravili každý den pětihodinovou výuku: 3 hodiny přípravy z matematiky nebo českého jazyka, které jsme doplnili 2 hodinami cizích jazyků a naukových předmětů. Odpoledne pak už neměli žádné další úkoly distanční výuky.

Někteří žáci se během distanční výuky změnili v noční živočichy a na ranní vstávání a cestu do školy si museli znovu zvykat.

Tento systém a to, že ho žáci pochopili, přinesl své ovoce. S výjimkou jednoho žáka (od úspěchu ho dělil jeden bod v rámci kritérií SŠ a situace je úspěšně řešena) všichni u přijímacích zkoušek uspěli, byli přijati a většina z nich si ještě vybírala, na kterou ze škol půjde. Spadl jim kámen ze srdce a zcela nefalšovaně jásali.

A my jim můžeme teď jenom popřát hodně štěstí na cestě dál.

                                                                                                                      Alena Müllerová

 

                                                                     Müllerová