Digitální technologie 4. 3. 2020

9. 3. 2020

Digitální technologie  4. 3. 2020

Na náš projekt Technika nekouše navázal den digitálních technologií.

Ve středu 4. 3. 2020 k nám na školu zavítali zástupci SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky z Hradce Králové, aby nám předvedli technologie, se kterými pracují. Na tuto prezentaci jsme vybrali žáky 7. - 9. ročníku a kluky z 5. třídy.

Pan učitel a jeho čtyři studenti si zřídili stanoviště v tělocvičně. Tady si děti ve skupinkách vyzkoušely virtuální realitu, 3D tisk, 3D kameru a program pro animování. Během tří hodin získaly děti spoustu informací a seznámily se digitálními technologiemi, šmejdily a zkoušely, co je zajímalo. Obdivuhodná byla komunikativnost studentů, kteří jim všechno ochotně vysvětlovali a povídali si s nimi.

Možná někteří naši žáci zamíří i tímto směrem. Zatím kluci ze 7. ročníku nutně potřebují virtuální realitu a budou prý strašně hodní.

Alena Müllerová