Jdi na obsah Jdi na menu
 


Digitální technologie 4. 3. 2020

9. 3. 2020

Digitální technologie  4. 3. 2020

         Na náš projekt Technika nekouše navázal den digitálních technologií.

         Ve středu 4. 3. 2020 k nám na školu zavítali zástupci SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky z Hradce Králové, aby nám předvedli technologie, se kterými pracují. Na tuto prezentaci jsme vybrali žáky 7. - 9. ročníku a kluky z 5. třídy.

         Pan učitel a jeho čtyři studenti si zřídili stanoviště v tělocvičně. Tady si děti ve skupinkách vyzkoušely virtuální realitu, 3D tisk, 3D kameru a program pro animování. Během tří hodin získaly děti spoustu informací a seznámily se digitálními technologiemi, šmejdily a zkoušely, co je zajímalo. Obdivuhodná byla komunikativnost studentů, kteří jim všechno ochotně vysvětlovali a povídali si s nimi.

         Možná někteří naši žáci zamíří i tímto směrem. Zatím kluci ze 7. ročníku nutně potřebují virtuální realitu a budou prý strašně hodní.         

                                                                                                                                                                       Alena Müllerová