Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divadelní představení Vznik ČSR

5. 3. 2018

Divadelní představení Vznik ČSR

Letošní rok je rokem stého výročí vzniku samostatné republiky. S jedním z prvních programů se přihlásilo Divadlo jednoho herce z Hradce Králové.

Hodinový program byl jako ochutnávka toho, co lze v souvislosti s výročím vzniku republiky připomenout. Na osudech pradědečka to byl příběh legií a dobrodružství Emmy Destinové. Slavné osobnosti na bankovkách – každá z nich měla něco společného s českým státem.
 

Mimoto jsme se dozvěděli, že ČSR měla své válečné loďstvo.

Nakonec jsme se zastavili u čísla 8 v českých letopočtech. Kromě letopočtů notoricky známých jsme objevili ještě řadu dalších. A navíc, když se sečtou hodnoty bankovek tak vyjde číslo 8800, s drobnými mincemi pak 8888. Ta osmička je prostě podezřelá.

 

                                                                                       A.Müllerová