Jdi na obsah Jdi na menu
 


Edison - pondělí - 1., 2. třída

21. 2. 2018

V pondělí 19.2. jsme s 1.a 2. třídou navštívili  povídání Peru a Číně. O Peru nám povídala Gisell. Už víme, že hlavní město je Lima a v celém státě najdeme pobřeží, hory a džungli. Gisell nám vyprávěla, že se narodila v místě, které je vzdálené od civilizace 4-6 dní lodí plus 2 hodiny autobusem do hlavního města. Nejznámější řeka Amazonka, kde žije růžový delfín. Pak vysoko v horách najdeme Machu Picchu. Všude kolem se páslo spoustu lam (llamas=Dumas=lama). Vlna z lam se používá na oblečení. Typická potravina pro Peru je rýže a dělají specialitu Tocacho=tokačo, což jsou kuličky ze zelených banánů. Rádi tancují, typický peruánský tanec oslavuje svobodu. Mluví se španělsky. Povídání se nám moc líbilo.

Čína s hlavním městem Pekingem, je vzdálená od ČR 16 hodin letu. Čína má dlouholetou tradici. Název státu vznikl podle typického čínského porcelánu China. Děti už vědí, že v Číně nepíší do řádků, ale do čtverců. Lory zájemcům napsala jejich jméno čínským písmem. Pak jsme si prohlédli oblečení, které je velice pestré. Vyprávění se dětem moc líbilo a už se těší na další státysmiley