Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze 6. ročníku do ZOO Dvůr Králové

21. 6. 2018

V úterý 19.6.2018  jsme se vydali na exkurzi do ZOO ve Dvoře Králové. Čekala nás cesta autobusem a hodinové čekání, až ZOO otevře.

         Čekání nám bohatě vynahradily osvědčené surikaty u vchodu. Šmejdily ve výběhu, vyvalovaly bříška ke Slunci a dokonce i my jsme jim připadali zajímaví.

         Cestou k safari jsme delší dobu rozmlouvali s tančící žirafou. Zjevně je zvyklá na komunikaci s lidmi a tak přešlapovala na místě u hrazení a přemýšlela, jestli nemáme něco dobrého. Tunelem termitiště jsme nahlédli do výběhu nosorožců. Prohlédli jsme si safari pro lvy, kteří se hlasitě ozývali, projeli se po stávajícím safari. V průběhu dopoledne jsme prozkoumali celou ZOO. Fenek má opravdu úžasné uši, hrabáč spal a ukazoval nám záda, spalo i osm dikobrazů.

         Ve dvě hodiny odpoledne jsme nasedli do autobusu domů a pokoušeli se neusnout únavou. Bylo to fajn.

 

 

                                                                                     A. Müllerová