Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze 8. ročníku do Prahy

22. 6. 2018

Vzhůru  do Prahy  - to bylo téma naší exkurze na 21.6.2018 s cílem částečně prozkoumat Pražský hrad. V hojném počtu 9 žáků jsme se sešli na autobusovém nádraží v Nové Pace. Kupodivu nám přály nejen autobusy, ale i počasí. Všude jsme dojeli včas, nic nám neujelo a chystal se horký, už letní den.

         Z Černého mostu jsme se metrem s přestupem na stanici Muzeum přesunuli na stanici Hradčanská a odtud jsme kolem Lvího dvora přes bezpečnostní rámy vstoupili do areálu Pražského hradu. Tady jsme zahájili náš průzkum. Prošli jsme katedrálu  sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku a starý královský palác s Vladislavským sálem.

         Z Hradu jsme pak Nerudovou ulicí zamířili ke Karlovu mostu a odtud na Staroměstské náměstí. Tady už začaly davy lidí, kterých jsme naštěstí byli ráno ušetřeni. Potom jsme už přešli k Václavskému náměstí na stanici metra Můstek.

         Na Černém mostě jsme hravě našli správné nástupiště a čekali na autobus. Bylo horko, až dusno. Celý den by proběhl v pohodě nebýt protivných zaměstnanců jisté soukromé přepravní firmy, kterým byli evidentně cestující odporní.  Nebýt toho, tak jsme si výlet užili.

                                                                                    A.  Müllerová