Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze Hradec Králové- 3. a 4. třída

2. 10. 2018

Exkurze Hradec Králové- 3. a 4. třída

Ve středu 26. 9. 2018 jsme se vydali do Hradce Králové do muzea divadla Drak, který letos oslaví 60 let. V úvodním vyprávění se děti rozdělily do dvou skupin a vyráběly si svou loutku. Každý podle své fantazie, někdo pohádkovou postavu, někdo sám sebe, někdo filmového hrdinu. S velkou chutí se pustily do práce, některým nestačil ani vymezený čas, ale všem se nakonec loutka moc povedla. Všichni si vyzkoušeli s loutkou pohrát a představili jí svým kamarádům. Po výtvarné dílničce jsme šli do interaktivního muzea, kde jsme si vyzkoušeli zvukové i světelné efekty, vytváření kostýmů, hraní loutkového divadla, zahráli jsme si pohádku O červené Karkulce. Po 2.hodinové zábavě v muzeu si každý spokojeně odnášel svou loutku. Naše cesta pokračovala autobusem do zooparku ve Stěžerech, kde na nás čekalo další překvapení. Po vysypání mrkviček, jablek a tvrdého pečiva z batůžků do vozíku jsme vyšli na prohlídku zoo. U každého výběhu nám paní průvodkyně vyprávěla, jak se zvířátko jmenuje, kde žije, čím se živí, kolika let se dožije a mnoho dalších zajímavostí. Téměř všechna zvířátka jsme nakrmili, pohladili a vyfotili na památku. Nejvíce se nám líbily surikaty Jeníček a Mařenka, klokan Hopík, velbloudice Shakira,obdivovali jsme pelikána, zebry, koníky, pumu, lemury a další. Na závěr jsme si pohladili hada a chameleona. Po celou dobu nás provázel kocour Bubák, kterému chutnaly hlavně naše svačiny. Vydařený výlet jsme zakončili nákupem plyšových zvířátek a nanuků.

                                                      Věra Dutkovská, Monika Rejlová