Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze vánoční ozdoby Dvůr Králové a turistický den – 3.a 4. třída

2. 10. 2018

Exkurze vánoční ozdoby Dvůr Králové a turistický den – 3.a 4. třída

V pátek 7.září třeťáci společně se čtvrťáky vyjeli na exkurzi do Dvora Králové. Navštívili jsme rodinnou firmu Ozdoba, kde se vyrábějí vánoční ozdoby na stromeček. Viděli jsme výrobu od úplného začátku, od foukání skla, přes stříbření, smáčení až po krásné malování. Všichni jsme obdivovali titěrnou a pečlivou práci malířek, v jejichž dílně se nám líbilo asi nejvíce. Přes krásně zdobené koule, špice a zvonečky, jsme se dostaly k oblíbeným sněhulákům, andílkům, ale i zvířátkům a pohádkovým postavám. Nejvíce se nám asi líbil Krteček a Spejbl s Hurvínkem. Nakonec jsem si mohli nějaké ozdobičky zakoupit,  a navíc jsem dostali dvě plné krabice ozdob na stromeček do třídy. Už se těšíme, jak krásný stromeček budeme o vánocích ve třídě mít.

Po exkurzi, která se nám všem moc líbila, jsme autobusem dojeli na hráz přehrady Les Království. Odtud jsme se vydali naučnou stezkou do vesničky Hájemství. Na jednotlivých zastávkách např. u dubu, u topolu, u Huberta, jsme si přečetli spoustu zajímavostí o stromech, zvířatech a rostlinách. Poznávali jsme stopy zvířat, poslouchali, jak zní dřevo, hráli lesní pexeso a poznávali houby. Na konci naučné stezky na nás čekala odměna v podobě prolézaček vyrobených z kmenů a větví stromů.

Užili jsme si krásný slunečný den a hlavně jsme se dověděli spoustu zajímavých věcí. Už se těšíme na příště smiley

 

                                                               Monika Rejlová, Věra Dutkovská