Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkurze za památkami Prahy

3. 1. 2020

                                                                                                                                                 
Ve středu 9. října se 14 dětí ze 4. třídy vydalo na výlet do Prahy, protože velká část v Praze ještě nebyla. Tento den jsme chtěli  vyzkoušet všechny dopravní prostředky, proto naše první cesta směřovala z náměstí v Pecce autobusem do Nové Paky. Z Nové  Paky jsme pokračovali vlakem do Chlumce nad Cidlinou, kde jsme přestoupili na rychlík směr Praha. Hurá, v 10 hod. jsme vystupovali na hlavním nádraží. A protože nás některé zaskočil velký počet lidí, ani jsme se nebránili a ochotně si nasadili červenou kšiltovku, která je úžasným rozlišovacím znamením. A vykročili jsme směrem na Václavské náměstí, kde jsme pořídili fotografie pod sochou sv. Václava. Odtud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj a potom jsme se prošli po Karlově mostě a odpočinuli jsme si ve Valdštejnské zahradě. Metrem jsme dojeli k Národnímu muzeu, kde jsme měli  objednaný program k vlastivědě Keltové a jejich doba. Po zajímavém vyprávění a splnění úkolů jsme šli do archeologické dílničky,  kde děti poznávaly předměty nalezené archeology a malovaly keltské ozdoby. V muzeu jsme si koupili na památku suvenýry a  metrem jsme odjeli na Černý Most, odkud naše cesta domů pokračovala autobusem do Nové Paky a pak do Pecky. Byl to krásný  výlet a všichni už můžeme říct: „Byli jsme v Praze.“
                                                                                                                                            Monika Rejlová, Lída Baliharová