Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hurá za pohádkou do divadla v Mladé Boleslavi

5. 3. 2018

Hurá za pohádkou do divadla v Mladé Boleslavi

Poslední únorový den si děti  1.- 4. třídy vyjely do divadla v  Mladé Boleslavi na muzikál Obušku, z pytle ven! Většina dětí se svátečně nastrojila, holčičky si oblékly krásné šaty nebo sukénky, kluci vyměnili trička za košile.  I přes velký mráz jsme vyrazili směr Mladá  Boleslav. Cesta vyhřátým autobusem byla příjemná, pohodlná a při sledování pohádky Tři bratři nám velice rychle utekla.

Někteří z nás byli v mladoboleslavském divadle poprvé, prostředí divadla nás natolik uchvátilo, že jsme si po celou dobu mysleli, že jsme v „národním“.

Pohodlně jsme se usadili a již netrpělivě čekali na začátek pohádky. Dočkali jsme se krásného muzikálu, v podání 5 herců z divadelní společnosti  Julie Jurištové. Soubor nastudoval pohádku na motivy klasické pohádky Karla Jaromíra Erbena. Pohádka plná písniček byla úžasná a moc se nám všem líbila.  Najednou to totiž bylo něco jiného než sedět a zírat na televizi nebo do tabletu, mohli jsme se hlasově zapojit, zazpívat si nebo jenom tleskat do rytmu.

Už se těšíme na příští školní rok, na který tito herci připravují muzikál Pyšná princezna. Tak snad to vyjde, protože o divadelní představení pro děti je v Mladé Boleslavi velký zájem a vstupenky bývají často brzy vyprodané. Doufáme, že budeme mít štěstí.

 

A ještě jedna pohádka, tentokrát na ledě …

A aby toho nebylo málo, v pátek před jarními prázdninami jsme si vyjeli do Dvora Králové na pohádku na ledě Lotrando a Zubejda.

Tentokrát jsme vyměnili prvňáky za páťáky, protože se prostě všichni do jednoho autobusu nevejdeme a hurá na zimní stadion.  Teple jsme se oblékli, navlékli čepice, šály a rukavice, vzali deku na přikrytí a se zájmem sledovali pohádku. Jenom jsme koukali, co dokážou stejně staré děti jako my, protože pohádku předvedly děti z oddílu krasobruslení. A že jich nebylo málo, na ledě se jich vystřídalo kolem 40. Měli nádherné kostýmy, krásné kulisy a s vedlejšími rolemi jim pomáhali i jejich rodiče.

Moc se nám to líbilo, protože na něčem podobném jsme se školou ještě nebyli a my přece chceme stále poznávat nové a nové věci. A třeba se to někomu zalíbilo natolik, že vyzkouší, jestli by tento druh sportu nebyl vhodný třeba pro něho.

                                                                                                                               Monika Rejlová