Jdi na obsah Jdi na menu
 


IQlandia Liberec – školní výlet 6. a 7. ročníku

7. 6. 2019

          Kdo si hraje, nezlobí! Ale umějí si děti vůbec hrát? Mysleli jsme si, že ano. Proto jsme ve čtvrtek 6. 6. 2019 vyrazili do  IQLANDIE v Liberci.

Museli jsme sice vstávat brzo, ale zato nám přálo počasí i hromadná doprava. Do Liberce jsme dorazili s předstihem a mohli jsme se v klidu nasvačit a vyfotit se s bronzovým Einsteinem.

U vstupu jsme spolu s lektory připomínali dětem, že je třeba u každého exponátu přečíst návod a pak teprve mohou zjistit, co exponát předvádí. Další čas už byl plně věnován šmejdění. Začali jsme na solární terase, kde ještě nebylo vedro, ale byla hezká viditelnost. Pak jsme postupovali po jednotlivých patrech směrem dolů. Bohužel velká část dětí se soustředí pouze na věci, které dělají rámus a je na ně potřeba pouze síla. Ani je nenapadne, aby se zastavily a nedej bože zamyslely. Ony si totiž neumějí hrát! Chtějí být pouze baveny. Jejich hrajícím si spolužákům naopak nabídla IQLANDIA  spoustu dobrodružství.

Prohlídku IQLANDIE jsme doplnili zmrzlinou a v pořádku docestovali domů. Jen někteří žáci se urputně pokoušeli maskovat jako zvířátka v ZOO a podle toho se zkoušeli i chovat. Škoda, ale i ta zvířátka si umějí hrát.

                                                                                                                                                            A. Müllerová