Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se naučit správně vyprávět

3. 1. 2020

V úterý 22. října měli žáci osmého a devátého ročníku ojedinělou možnost – účastnili se workshopu s Martinem Hakem, lektorem vypravěčských dovedností. Tento workshop se podařilo zorganizovat s pomocí MAP čtenářská gramotnost při dobrovolném svazku obcí Novopacko. Během hodiny se učili dívat na věci kolem sebe jiným pohledem a hledat ve všedních věcech nevšední rysy. Třeba tokový starý tkaný koberec v sobě skrývá spoustu dobrodružství. Pak následovalo vyprávění o příšeře, kterou má asi každý z nás a která nám připomíná, co máme ještě udělat, a skuhrá, že to nezvládneme. Jak se vypořádat s takovou příšerou? Samozřejmě mečem, i když imaginárním. Celý program se dětem velmi líbil a poučil je o jednom. Nezapomínejme si hrát.
                                                                                                                                                                   Alena Müllerová