Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karneval

8. 3. 2020

Karneval ve škole

V pátek 28. února školní tělocvičnu v Pecce ovládl karnevalový rej. Sešlo se tu na tancovačku spoustu masek z prvního i druhého stupně. Karneval byl takové zakončení bláznivého týdne, kdy se děti každý den musely vybavit různými kousky oblečení. V pondělí byl den klobouku, v úterý den levé rukavice, ve středu den pravé rukavice, ve čtvrtek den dlouhé šály a v pátek den škrabošky. Třídy sbíraly body za přinesené kousky, pokud bylo více tříd se sto procenty, losovaly mezi sebou. Vyhlášením krále karnevalu, vítězné třídy (3.třída), byl zahájen Karneval, kam měli vstup jen pozvaní, tedy majitelé masky.

Masky se nejprve za doprovodu hudby představily ostatním, aby se mohly navzájem napsat do slosování o nejzajímavější masku. Celým karnevalem děti doprovázely hry a soutěže o drobné mlsy a samozřejmě se tancovalo. Na parketu se proháněli policisté, vojáci, sportovci, strašidla, princezny, víly, zpěvačky, potápěč, rybář, rytíři, animované postavy, hrdinové z filmů a spoustu dalších. Postupně se vystřídali na nejrůznějších soutěžích od nošení míčků na lžíci, přetahováním lanem, souboje v houbičkování, tancování s balónkem, tancováním pod sníženou laťkou a spoustu dalších. Na závěr byly vyhlášeny masky, které si zvolily samy děti. Za první stupeň byl vybrán potápěč, beruška, kočička, hokejista a medvěd a z druhého stupně si děti vybraly zpěvačku, pikachua a vojenského Jožina. Masky si karneval užily a myslím, že se budou těšit na příští rok. Hurá!

Rádi bychom poděkovali za spolupráci při přípravě a organizaci samotného karnevalu, tedy děkujeme všem, kteří se na něm podíleli, za výzdobu paním vychovatelkám, deváťákům za fotografování, provádění slovem a spouštění hudby, paní učitelce Rejlové za skvělou organizaci, za ceny do soutěží sdružení SRPŠ, za sčítání hlasů a dalším, kteří pomohli. Děkujeme a těšíme se na příští rok.

Lenka Kupková