Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klicperovo divadlo Hradec Králové – Tři mušketýři

21. 6. 2018

   Letos na jaře nám citelně chyběla další návštěva divadla. Naše osvědčená Mladá Boleslav zrovna neměla v repertoáru nic, co jsme neviděli, proto jsme hledali jinde. Uspěli jsme v Klicperově divadle v Hradci Králové a 11.6.2018 vyrazili na představení Tři mušketýři.

Zhýčkáni divadlem v Mladé Boleslavi jsme byli poměrně kritičtí. Hradecké divadlo je krásné, moderní a mnohem méně formální. Neočekává se zde extra společenské chování a noblesa.

Před zhlédnutím představení by bylo třeba poznamenat: zapomeňte na Alexandra Dumase. Autoři nakládali s jeho tématikou velmi volně. Prosím – kardinál Richelieue a Rochefort jako kladní hrdinové, Portos toužící pečovat o vnoučata, Athos opilec- no dobře, ale královna osnující spiknutí a končící v Bastille se železnou maskou. to je nářez.

Nicméně – děti byly spokojené, my dospělí, znalí Dumasova díla, již méně. Na závěr by bylo možno říct: bylo to tvůrčí jenom žel, pan Dumas při tom pohořel.

                                                                                                A. Müllerová