Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžování na Máchovce

2. 2. 2018

 

Ve středu 24. ledna jsme se  v počtu 30 + 3 /rozuměj 30 dětí, 3 dospělí/ nechali dovést do Nové Paky na sjezdovku Máchovka na, pro většinu první a dost možná i poslední, letošní lyžování. Dostali jsme V.I.P šatnu, ve které jsme všechno nepotřebné pro ježdění zamkli. Většina dětí byla mladšího školního věku, občas měli problém obout si lyžáky, hlídat si osobní věci. Sníh byl těžký a počasí nám nepřálo, posuďte sami: teplota 5 nad nulou, trvalý mírný déšť, jihozápadní vítr 8 m za s, tlak 1009 hPa, biozátěž na stupni 3, okluzní fronta nad hlavou. No zkrátka nic moc.

Jeden by řekl, že z toho nemůže vzejít nic dobrého. Ale naštěstí opak byl pravdou!  Všichni jezdili s plným nasazením a hlavně podle svých možností, a to, že své síly nepřeceňovali, byl asi hlavní důvod, že jsme se všichni v pořádku vrátili do školy. Prokouslý ret nepadá přece na váhu. Paradoxně největší karamboly tak předvedli páni učitelé /mě ještě teď bolí hlava/. Žáci také občas nedodržovali některé zásady jízdy na sjezdovce, jako nejezdit příliš rychle „šusem“, dodržovat bezpečnou vzdálenost, nezastavovat uprostřed sjezdovky, v každé chvíli předvídat, být ohleduplný k ostatním. Ale to se jistě časem naučí, jen když bude sníh!

Takže lyžování zdar a SKOL!                                                                                             

  L. Stuchlík