Jdi na obsah Jdi na menu
 


McDonald`s Cup

30. 4. 2018

McDonald`s Cup

   Ve dnech 17. a 19. dubna se žáci a žákyně naší školy zúčastnili okrskového kola 21. ročníku fotbalového turnaje „McDonald`s Cup“, kterého se již tradičně účastníme.

   Prvním, kdo bojoval o uznání a postup, bylo smíšené družstvo chlapců a dívek ze 2. - 3. třídy a navzdory tomu, že neměli příliš času na sehrání či složitější taktiku, předvedli všichni naši reprezentanti nesmírně srdnaté výkony a do všech zápasů se vrhali s příkladným nasazením. Sportovní hala na ZŠ Husitská se tak stala jevištěm velmi zajímavých výkonů, které se navíc s každým okamžikem zlepšovaly až k poslednímu zápasu – v našem případě již tradičně proti favorizovaným Lázním Bělohrad, nad kterými jsme dokonce skoro celý poločas měli náskok jedné vstřelené branky. Přestože jsme nakonec nezvítězili a skončili na 4. místě, vysloužili jsme si ze strany všech zúčastněných i ze strany organizátorů sympatie a vřelý aplaus, přičemž všem dětem patří velké poděkování nejen za sportovní výkony, ale i za vzorné chování nejen během turnaje.

   Naši starší žáci a žákyně ze 4. - 5. třídy dostali příležitost předvést svou fotbalovou formu již o dva dny později, tentokrát ve venkovních prostorách na umělém trávníku u ZŠ Husitská a od prvního momentu se jednalo o skutečné sportovní drama. Ideální slunečné počasí i delší herní doba (2x15 minut oproti 2x12 minut u menších žáků), stejně jako vyspělejší forma a důraz na techničtější hru učinily z každého zápasu velkou podívanou. Naše smíšené družstvo si od prvního zápasu dokázalo vybojovat prostor na hřišti, dostávat se do gólových šancí, zakončovat a kombinovat, stejně tak jako bránit svůj prostor před soupeři, přičemž i zde platilo, že s každým zápasem se naše forma ještě zlepšovala. Poslední utkání turnaje – jak jinak než s favority z Lázní Bělohrad – bylo vůbec nejdramatičtějším zápasem celého turnaje a zde je nutno žáky obzvláště pochválit za vynikající výkon, neboť jako jediní za celý den proti tomuto soupeři neprohráli, nýbrž vybojovali remízu proti jednoznačnému vítězi turnaje. Přestože bodově jsme se opět umístili na 4. místě, ovace a uznání, kterých se nám dostalo, vysoce překonaly všechna očekávání.

   Všem našim žákům a žákyním, kteří se zúčastnili turnaje patří velká pochvala za skvělé nasazení, sportovního ducha a nezdolnou vůli, se kterou se účastnili všech zápasů, stejně jako za jejich férové a čestné jednání. Naší škole vybojovali uznání a sympatie ostatních škol i přihlížejících a všichni věříme, že nás ani v budoucnu tento sportovní zápal neopustí a budeme své úsilí moci korunovat dalšími úspěchy.

                                                                                                                                                                            Marek Fanta