Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modrý volejbal – krajské kolo

14. 6. 2018

Dne 8. června se 5 našich vybraných žáků ze 7. – 8. třídy zúčastnilo krajského finále turnaje v modrém volejbale, pořádaného na volejbalových kurtech v Dřevěnicích.

Po úspěšně zdolaném okresním kole se naši chlapci kvalifikovali k postupu do krajského volejbalového finále, což je pro nás jednak velký úspěch, zároveň šlo o příslib velmi napínavého a kvalitního sportovního klání. Jak už tomu je dobrým zvykem, nikdy nemůže být nic jednoduché a tak se datum pořádání finále v Dřevěnicích velmi nevhodně krylo s vodáckým kurzem na řece Orlici. Co s tím, když vodu už odhlásit nejde a finále kvůli nám nikdo neposune? Rozhodli jsme se zkusit kompromis a díky nemalému úsilí se nám podařilo domluvit, že se chlapci přihlášení na vodu mohou zúčastnit volejbalu a po odehrání zápasů budou na místo pořádání vodáku dopraveni náhradním způsobem.

Na kurtech nás už čekali a hned se dvěma dobrými zprávami – ta první byla, že se konečně dostaví soupeři (celkem 3 týmy), takže budeme moci změřit síly s nejlepšími z kraje, ta druhá byla, že aniž bychom ještě cokoliv udělali, už jsme dostali pohár za první místo. Sice to bylo jen dodatečné předání poháru z předešlého okresního kola, ale i tak šlo o příjemnou psychologickou vzpruhu. Počasí bylo také příjemné a tak jsme po nezbytných formalitách a pozdravech mohli směle začít. A nutno říci, že klukům to šlo opravdu perfektně, podporovali se a poctivě se navzájem střídali – ze tří zápasů jsme dva přesvědčivě vyhráli a pouze s týmem, který následně obsadil první příčku, jsme prohráli. Odehráno bylo velmi rychle, a jelikož s jídlem roste chuť, neodmítli jsme možnost, zahrát si ještě druhé kolo se všemi svými soupeři, se kterými jsme už hráli. Výsledek byl naprosto totožný, dvě přesvědčivé výhry a pouze jedna prohra. Hoši hráli s plným nasazením a po celou dobu nebyla nouze o dramatické a napínavé okamžiky. Se zcela zaslouženým skóre jsme tak obsadili druhou příčku z celého krajského finále kategorie chlapci a byli odměněni čestnými diplomy a pohárem, tentokrát už přímo na místě. Kdo byl přihlášen na vodácký kurz, byl následně dopraven do Týniště nad Orlicí, zbytek z nás se vrátil autobusem na Pecku, kde byla akce ukončena.

Všem zúčastněným žákům patří velké uznání a pochvala za vynikající sportovní výkony a čestné a férové jednání, stejně jako za odhodlání vydat ze sebe to nejlepší a důstojně reprezentovat naši školu na krajském finále. Oproti naší předchozí účasti na okresním kole jsme stihli zpáteční autobus bez problémů klidnou chůzí a bez vytrvalostního běhu – panu Josefu Šimkovi děkujeme za dodatečný odvoz části našich reprezentantů na vodácký kurz.

                                                                                                                                        Mgr. Marek Fanta