Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modrý volejbal – okresní kolo

13. 6. 2018

Modrý volejbal – okresní kolo

Dne 23. května se 6 našich vybraných žáků ze 7. – 9. třídy zúčastnilo okresního kola turnaje v modrém volejbale, pořádaného na volejbalových kurtech v Dřevěnicích.

Jelikož se Pecka vždy pyšnila svými volejbalisty, byla naše účast na turnaji samozřejmostí, byť co se dopravy týče, nepatří Dřevěnice právě mezi dopravní uzly, a tak jsme museli úsek zhruba 2 km dělící nás od zastávky autobusu na kurty dojít pěkně po svých. Počasí toho dne také nebylo z nejlepších, neboť předchozí večer byl poznamenán silnými bouřkami a přívalovými dešti. Pohled na pusté a prázdné kurty zase vyvolal oprávněné obavy, zda se turnaj na poslední chvíli nezrušil a nejedeme zbytečně.

Naše obavy se však ukázaly jako zbytečné, a když jsme dorazili na kurty, shledali jsme se s dalšími soutěžícími a jejich vedoucími. V kategorii dívek jsme nepostavili družstvo žádné, v kategorii chlapců jsme naopak měli počet hráčů vhodný dokonce k postavení dvou tříčlenných družstev. To se později ukázalo pro organizátory jako možnost, kterak vůbec nechat naše hráče formálně hrát ve své kategorii, neboť náš jediný přihlášený soupeř z Jičína se nedostavil a automaticky jsme měli jistý postup. Chlapci byli proto rozděleni na dvě družstva (s barvitými jmény „Pecka A“ a „Pecka B“) a zahráli si zápasy proti sobě, i proti zde přítomným dívčím výběrům. A byla to velmi kvalitní sportovní podívaná, kluci hráli s chutí a bez stresu, ukázkově spolupracovali a vydávali ze sebe to nejlepší. Co již tak nejlepší nebylo, bylo počáteční počasí, neboť hned náš první zápas musel být celkem třikrát přerušen pro vydatný déšť. Nakonec se ale i počasí umoudřilo a gratulace k postupu jsme přijímali už za slunečného počasí – diplomy nám byly doručeny dodatečně poštou a pohár za 1. místo jsme přebírali až po dvou týdnech na krajském finále, kam jsme postoupili.

Všem zúčastněným chlapcům patří velká pochvala a uznání za sportovního ducha, perfektní výkony na kurtech a velikou chuť si zahrát a předvést, co v nás je. Další, nikterak menší pochvalu pak chlapci zaslouží i za to, že vzdor nevyhovujícím časovým možnostem dopravy, než abychom čekali skoro dvě hodiny na autobus, rozhodil se zkusit to na autobus doběhnout a ty necelé 2 kilometry jsme v cca 10 minutách opravdu stihli.smiley

                                                                              Marek Fanta