Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva SŠGS v Nové Pace

30. 4. 2018

Návštěva  SŠGS v Nové Pace

V březnu jsme spolu s žáky 7. třídy přijali pozvání na otevřený den Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace. Doprava byla zajištěna a i jinak o nás bylo dobře postaráno. Byl nám přidělen průvodce po škole. V hlavní místnosti právě probíhala studentská soutěž ve zdobení perníků. Vše hodnotila odborná porota.  Mohli jsme nahlédnout do učeben, obdivovali jsme nádherně zdobené cukrářské výrobky, obzvlášť dorty, byli jsme v kostce poučeni o technologii výrob. Většina z nás vůbec netušila, že i ve výrobě a zdobení dortů se soutěží a to dokonce na mezinárodní úrovni! Nakonec jsme byli na návštěvě cukrářských dílen, kde probíhají praxe. Opět nám bylo vše poctivě ukázáno a předvedeno, a navíc si v závěru každý z nás nazdobil perníček. To byl sladký závěr exkurze.

                                                                                                Libor Stuchlík