Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový obyvatel školní dílny

26. 9. 2020

Do výčtu obyvatel naší školní dílny o prázdninách přibyl drobeček, který dostal jméno Tinishi Tikuri (není to zaklínadlo, znamená to jen malý černý – takový on je). Kdo to vlastně je? Je to malý robůtek Ozobot Evo, který bude děti učit základy programování. Na dráze složené jako puzzle nebo nakreslené drandí po černé čáře. Barevnými čárkami se mu řekne, co má dělat. On si to přečte a provede. Ještě větší možnosti má v oblasti aplikace přes chytrý telefon nebo tablet.

V průběhu podzimu dostane ještě dvanáct mladších brášků, kteří budou bydlet v informatice. Ti se budou v rámci projektu Roborojení (financovaného KHK) připravovat na závody robůtků a jejich programátorů, které proběhnou na jaře.

Tikuri zůstane v dílně, kde mu budeme pomocí 3D tisku vyrábět doplňky a taky chystat krajinu na dráhu.

A jaký je? Prostě sladký! Podívejte se sami.

Alena Müllerová