Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřená zahrada 14.6.2018

21. 6. 2018

          

Už od jara pilně pracujeme na dalších úpravách okolí školy.  V rámci projektu Naše živé školní jezírko, na který jsme získali dotaci z programu Zelené oázy, jsme za pomoci dobrovolníků vybudovali jezírko s mokřadem, vodopádkem a rybičkami, osázeli skalku nad jezírkem, postavili dvoukomorový kompost a upravili i další části zahrady.

Krásným okolím školy jsme se pochlubili ve čtvrtek 14.6.2018, kdy jsme uspořádali akci Otevřená zahrada. Tuto prohlídku zahrady s komentářem jsme spojili i s třídními schůzkami. Rodičům byli po celé odpoledne k dispozici všichni vyučující a to přímo v prostředí zahrady. Členky SRPŠ pak připravily pro návštěvníky občerstvení a celé odpoledne tak ještě více zpříjemnily.

Velká škoda, že možnosti návštěvy využilo jen málo rodičů. Zvláště rodiče žáků vyšších ročníků by se dozvěděli, jak moc šikovné a pracovité jsou jejich děti, které o zahradu s láskou pečují.

        

PS: Už nemáme jen rybičky, ale i vodoměrky a jednu velikou vážku.

 

                                                                                        A. Müllerová