Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasování na čtenáře

17. 6. 2019

 

Ve středu 29. 5. se naši prvňáčci zúčastnili slavnostního pasování na čtenáře, které probíhá tradičně v sálu nad hasičskou zbrojnicí v Pecce. Pasování  je ve spolupráci ZŠ Pecka a místní knihovny Kryštofa Haranta. Paní knihovnice Lenka Knapová sehrála roli královny Písmenkového království, která pak děti osobně pasovala. Než ale k samotné události došlo, připravily si děti krátký program plný písniček, básniček a říkadel na téma Voda a život ve vodě. Po úspěšném začátku každý přečetl kousek pohádky z Hastrmánka Pecičky od Nadi Hamanové a tím dokázal, že umí písmenka a mohli jsme požádat královnu Písmenkového království, zda jsou děti hodny pasování na čtenáře.

Všichni splnili podmínky k pasování a po společném přečtení čtenářského slibu se mohlo přistoupit k samotnému pasování. Každý mladý čtenář přistoupil ke královně a ta jej královským mečem pasovala na čtenáře. Následně dostali průkazku do knihovny, dvě knížky ke čtení, hrneček na památku a spoustu dalších drobností. Ceny nám pomohli předat naši hosté, paní starostka Hana Štěrbová a paní ředitelka školy Věra Pavlová.  Po společném fotografování se všichni přesunuli do knihovny, kde děti čekalo občerstvení. Krásná sladká roláda od paní Ivy Šmídové, jen se po dobrůtce zaprášilo, a slané dobroty od paní knihovnice a její pomocnice Janičky zmizely také hned. Vše fotoaparátem sledoval pan Marek Fanta, který nám celou akci zdokumentoval.

Všem srdečný dík za pomoc při realizaci programu, i rodičům, kteří se přišli podívat na svá dítka. Budeme se těšit na další spolupráci v následujících letech. smiley

                                                                                                                                           Lenka Kupková, třídní učitelka