Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasování na čtenáře

11. 6. 2018

 

Ve středu 6. 6. 2018 se dočkalo deset prvňáčků slavnostního Pasování na čtenáře. Všichni jsme se sešli v sále hasičské zbrojnice v Pecce. Děti si připravily krátký program na téma Jarní zahrada. Všichni s vlastnoručně vyrobenými kloboučky zahájili slavnost písní Šel zahradník do zahrady, pak následovalo několik básní a říkadel, také jeden sluneční taneček a pak už každý dostal možnost ukázat, zda se za celý rok naučil číst. Celému programu přihlížela královna Písmenkového království, která nakonec usoudila, že se čtení dětem povedlo a že budou všichni pasovaní na čtenáře. A tak byly děti postupně vyvolávány, aby poklekly před královnu a ta je mečem pasovala. Darovala jim průkazku do knihovny na jeden rok zdarma, diplom a dostaly pasovací stužku. Poté se děti podepsaly pod čtenářský slib, že se budou chovat ke knížkám pěkně a že budou o prázdninách číst ... Z rukou paní ředitelky Věry Pavlové dostaly ještě knížku, časopis, záložku, povídání o knihtisku a první čtenářský deníček, kam si děti budou moci zapisovat knížky , které přečtou. Protože jsme začaly zahradou, každý prvňáček dostal květináček s květinou, kterou si musí doma zasadit a opatrovat, aby mu vykvetlasmiley. Po společném fotografování  královna Písmenkového království děti a jejich rodiče pozvala na občerstvení do knihovny, kde si děti mohly nejen ochutnat dobroty, ale i vypůjčit svoje první knížky.

Ráda bych poděkovala hostům p. ředitelce Věře Pavlové, starostce Haně Štěrbové, že přišly prvňáčky podpořit, dále děkuji Ivě Šmídové za klavírní doprovod a upečení sluníčkového dortu, paní knihovnici Lence Knapové, bez které by nemohla přijít královna Písmenkového království, za příjemnou spolupráci. Děkuji fotografům za pořízení obrázků a rodičům za to, že přišli podpořit své děti a za to, že se jim doma věnujísmiley

                                                                                           Lenka Kupková