Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasování prvňáčků na čtenáře

5. 7. 2020

 

Pasování na čtenáře

Ve středu 24. 6. 2020 se prvňáčci, i se svými blízkými, sešli na školní zahradě, aby mohli být slavnostně pasováni na čtenáře. Bohužel nám počasí nepřálo a začalo pršet. Pan školník nás zachránil, natáhl plachtu nad hlavy rodičů a pasování mohlo klidně začít. Nejprve se děti představily s krátkým programem na téma zvířátka. Zazpívaly, řekly básničku a došlo i na hádanky pro rodiče. Děti četly krátké hádanky a rodiče podle obrazové nápovědy hádali, o jakém zvířátku se čte. Rodiče a sourozenci dětí byli šikovní a všechno uhodli. Protože těmito hádankami děti dokázaly, že číst umí, mohlo se přistoupit k přečtení slavnostního slibu, kde děti slíbily, že se budou ke knížkám chovat hezky a nebudou je ničit a o prázdninách zkusí přečíst nějakou knihu. Po přečtení dostala slovo královna Písmenkového království, neboli paní knihovnice Lenka Knapová a děti postupně slavnostně pasovala na čtenáře. Každý dostal průkazku do knihovny na rok zdarma, pamětní list, knížku, zápisníček na zapisování přečtených knížek, záložku a kytičku. Na důkaz svého slibu se každý ještě podepsal pod čtenářský slib. Poté následovalo malé občerstvení a pozvánka do knihovny, kde si děti mohly půjčit první knížku. Většina tak učinila, a jak jsem se další den dozvěděla, večer si knížky už četla. I přes nepřízeň počasí se pasování vydařilo. Jsem moc ráda, že se pasování mohlo uskutečnit i s rodiči, děti i rodiče budou mít na co vzpomínat.

Moc děkuji všem, kteří se podíleli na výzdobě provizorního altánku, týmu školní kuchyně za občerstvení, Sabině Špůrové za hudební doprovod, Marku Fantovi za pořízení fotografií, paní ředitelce Věře Pavlové za předávání upomínkových předmětů a paní knihovnici Lence Knapové, která souhlasila s tímto narychlo uskutečněným pasováním, za pohádkové pasování dětí. Děkuji všemsmiley

Dětem přeji, ať zažijí spoustu zábavy i dobrodružství nad knihousmileyKrásné prázdniny!  smiley

                                                                                              Lenka Kupková.